Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

 

Co roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Głośnego Czytania. W tym roku nie mogło być inaczej. Tym razem Dzień Głośnego Czytania zorganizowany był wokół dwóch bloków przedmiotowych: humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych. Nauczyciele obu zespołów przygotowali dla uczniów ciekawe i atrakcyjne zadania.

Klasy IV - VI tego dnia rozwijały kompetencje matematyczno-przyrodnicze, a klasy VII – VIII zajmowały się lekturą „Kamienie na szaniec”.

Po raz kolejny młodzież współpracowała z sobą w grupach mieszanych i miała okazję do wymiany doświadczeń. Znów mogli przekonać się, że różne dziedziny wiedzy łączą się z sobą i wykorzystać je w praktyce (umiejętności z j. polskiego, wiedza z historii, matematyki,  umiejętności z geografii, informatyki, plastyki itp.).

 

KLASY VII -VIII

Po przeczytaniu kilku fragmentów, uczniowie podzieleni na grupy opracowywali CV głównych bohaterów. Układali też pytania do krzyżówki oraz pracowali z mapą Warszawy, na której zaznaczali prawdopodobną trasę przejazdu karetki transportującej Rudego z Al. Szucha na Pawiak. Na koniec wypisywali kartki z życzeniami dla Powstańców.

KLASY IV – VI

Uczniowie po przeczytaniu książki „Jesień liścia Jasia” musieli wskazać  przykłady symetrii w otaczającym nas świecie i wykonać kilka rysunków. Piękne, kolorowe liście bardzo pomogły uczniom w zrozumieniu symetrii, a małe lusterka dodatkowo podpowiedziały jak powinien wyglądać symetryczny rysunek.

W doskonaleniu umiejętności matematycznych pomogła nam również książka Brendana Wenzela  „A każdy widział kota”, która pokazuje, jak perspektywa z jakiej patrzymy na kota kształtuje to, co widzimy. Następnie uczniowie  grali w ”Trzy widoki”. Gra polegała na budowaniu z kostek, przestrzennych figur narysowanych na kartach z trzech stron. Uczniowie projektowali również własne karty do gry.

Wszystkie te zadania przyczyniły się do rozwoju zmysłu obserwacji, ciekawości i wyobraźni matematycznej.

 

Data dodania: 2019-12-31 17:01:02
Data edycji: 2019-12-31 17:07:29
Ilość wyświetleń: 98

Kalendarz

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa!
Więcej informacji

Wolontariat

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi akcjami!
Więcej informacji

Archiwalna strona

W tym miejscu możesz zapoznać się z archiwalną stroną naszej szkoły
Więcej informacji
GodłoBIP

„Choćbyśmy nawet mogli stać się uczonymi uczonością drugich, mądrzy możemy być jedynie własną mądrością.”

Michel de Montaigne

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook
Zadzwoń Wyślij e-mail