Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

6 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Mostach odbyła się projektowana okazja edukacyjna z okazji święta Konstytucji 3 maja. Udział w niej wzięli uczniowie klas IV – VIII i III gimnazjum. 
Uczniowie najpierw zostali podzieleni na grupy mieszane wiekowo. Otrzymali instrukcję i plan budynku szkoły z zaznaczonymi miejscami, w których mieli poszukać materiałów do wykonania zadania. Polegało ono na przepisaniu i zalakowania fragmentu tekstu Konstytucji 1791 roku. Po wykonaniu tego zadania, układali rebusy i quizy dotyczące rocznicy, które powędrowały dla młodszych kolegów i koleżanek. 
Następnie młodzież tworzyła grę dotyczącą znanych im zawodów. Zadanie było o tyle trudne, że oprócz ograniczonej ilości papieru i starej gazety, nie otrzymali nic więcej. Uczniowie musieli wykazać się kreatywnością. Ich pomysły zaskoczyły wszystkich. Wykonane przez nich gry wystawione zostały na szkolnych korytarzach. 
Zdecydowana większość uczniów wzięła aktywny udział w tego typu zajęciach. Projekt umożliwił uczestnikom pogłębianie i wykorzystywanie wiedzy i umiejętności z zakresu: historii, j. polskiego, doradztwa zawodowego, WOS-u, informatyki, wychowania fizycznego, plastyki, techniki, fizyki. Kolejny już raz uczniowie mieli szansę uczyć się od siebie oraz utrwalać wiedzę w nietypowy sposób, a także uczyć się nowych rzeczy i samodzielnie poszukiwać informacji

Data dodania: 2019-07-10 15:03:08
Data edycji: 2019-07-10 15:05:03
Ilość wyświetleń: 53

Kalendarz

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa!
Więcej informacji

Wolontariat

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi akcjami!
Więcej informacji

Archiwalna strona

W tym miejscu możesz zapoznać się z archiwalną stroną naszej szkoły
Więcej informacji
GodłoBIP

„Choćbyśmy nawet mogli stać się uczonymi uczonością drugich, mądrzy możemy być jedynie własną mądrością.”

Michel de Montaigne

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook
Zadzwoń Wyślij e-mail