Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Mostach odbyła się projektowana okazja edukacyjna z okazji Pierwszego Dnia Wiosny z autorytetami w tle. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV – VII.

Dzieci zostały najpierw podzielone na zespoły mieszane wiekowo. Następnie rozwiązywały zadania z różnych dziedzin. Za każde otrzymywały fragment tekstu w języku angielskim o autorytecie. Aby ukończyć zadanie, uczniowie musieli zebrać wszystkie fragmenty, przetłumaczyć je i napisać dla autorytetu zaproszenie na szkolną uroczystość.

Po ukończonej pracy, czekało ich kolejne wyzwanie. Tym razem techniczno – plastyczno – sportowe. Młodzież wykonywała Marzanny z ekologicznych materiałów, które następnie posłużyły im jako rekwizyt w zawodach sportowych. Wygrana drużyna otrzymała karteczki zwalniające z odpytywania na dowolnej lekcji z terminem ważności do końca kwietnia.

Ostatnim zadaniem było klasowe przygotowanie wiosennej potrawy oraz stoiska do jej prezentacji i degustacji. Było to zadanie konkursowe. Wygrała klasa Va, zaś wyróżnienie zdobyła klasa VI. 

Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali wszystkie zaproponowane im zadania, które umożliwiły im integrację. Projekt umożliwił uczestnikom pogłębianie i wykorzystywanie wiedzy i umiejętności z zakresu: j. polskiego, j. angielskiego, matematyki, biologii, geografii, informatyki, wychowania fizycznego, plastyki, techniki, fizyki. Dzięki temu uczniowie uświadomili sobie, że przedmioty, których uczą się w szkole, stanowią integralną całość. Mieli oni również możliwość utrwalania wiedzy, którą zdobyli podczas lekcji. Uczestnicy uczyli się wykorzystywać różne źródła informacji, samodzielnie poszukiwać wiedzy, w tym rozsądnie korzystać z Internetu. Projekt pozytywnie wpłynął na umiejętność pracy w zespole i wzajemne uczenie się od siebie.             Zaplanowane zadania pozwoliły na wszechstronny rozwój zainteresowań oraz wykazania się indywidualnymi zainteresowaniami i umiejętnościami. Uczniowie bawiąc się uczyli się efektywniej, ponieważ towarzyszyły temu emocje.

tekst: A. Marzec

Data dodania: 2019-06-25 23:25:51
Data edycji: 2019-06-25 23:27:29
Ilość wyświetleń: 71

Kalendarz

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa!
Więcej informacji

Wolontariat

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi akcjami!
Więcej informacji

Archiwalna strona

W tym miejscu możesz zapoznać się z archiwalną stroną naszej szkoły
Więcej informacji
GodłoBIP

„Choćbyśmy nawet mogli stać się uczonymi uczonością drugich, mądrzy możemy być jedynie własną mądrością.”

Michel de Montaigne

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook
Zadzwoń Wyślij e-mail