Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego
 
Mijający rok szkolny był rokiem wyjątkowym, trudnym i wymagającym. Nikt z nas nie przewidział takiego scenariusza. Nasze szkolne życie zostało wywrócone do góry nogami. Prawie przez cały rok nie mogliśmy być razem w znanej nam dotychczas rzeczywistości. Zarówno Wy drodzy Uczniowie, jaki i Wasi rodzice, ale również Wasi nauczyciele musieliśmy wszystko przewartościować, zmienić i nauczyć się funkcjonowania w nowej „zdalnej rzeczywistości”. Nie był to łatwy rok. Zabrakło nam codziennych kontaktów ,,na żywo”. To prawda, że mieliśmy ze sobą kontakt online, ale przekonaliśmy się, że taka forma nie zastąpi codziennych spotkań w szkole, kontaktów z przyjaciółmi, rozmów, dyskusji. Jednakże w każdej sytuacji, trzeba umieć odnajdywać pozytywne strony, bo przecież w tym czasie musieliśmy się wszyscy nauczyć pracować zdalnie i z całą pewnością wykorzystamy nabyte umiejętności w dalszym toku nauki. Dotarliśmy do końca roku szkolnego. Wszyscy pracowaliśmy wytrwale, zarówno Wy Rodzice, jak i my nauczyciele, ale przede wszystkim Wy, nasi Uczniowie. Zaangażowaniem, determinacją i konsekwencją pokonaliśmy przeciwności, dlatego zasłużyliście na gratulacje i wypoczynek.
Koniec roku szkolnego, to czas podziękowań, w tym szczególnym roku należą się one Wam wszystkim, Drodzy Uczniowie. Dziękujemy także Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Pracownikom Niepedagogicznym Naszej Szkoły za włożony trud w pracę z dziećmi, szczególnie podczas tegorocznego nauczania w formie zdalnej, za życzliwość i troskę wobec uczniów.
Składamy również podziękowania i wyrazy uznania wszystkim Rodzicom za włączenie się w proces zdalnego nauczania i tak bardzo potrzebną oraz skuteczną pomoc dla swoich dzieci w tej niezwykłej i trudnej sytuacji w okresie trwania zawieszenia zajęć w szkole.
Żywimy głęboką nadzieję, że po przerwie wakacyjnej we wrześniu spotkamy się wszyscy w pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki. Życzymy wszystkim zdrowych, pogodnych i udanych wakacji!
Do zobaczenia pierwszego września!
Krótka relacja z zakończenia…
W 25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Najpierw pożegnaliśmy się z uczniami kas I-III, a następnie z uczniami z klas I-VIII.
Podczas uroczystego apelu nasi najmłodsi uczniowie umilili nam czas krótkimi występami, pięknie zaprezentowali się tańcząc i śpiewając. Następnie wychowawcy klas wraz z dyrektorem szkoły wręczyli uczniom świadectwa, nagrody i upominki. Po części oficjalnej, gdy nadszedł czas pożegnań i łezka zakręciła się w oku, humor poprawili nam nasi mali aktorzy. Szkolne koło teatralne, pod opieką pani Bożeny Treli, przygotowało krótkie kabaretowe scenki. Śmiechu było co niemiara.
Drugi apel, dla uczniów klas IV –VIII, rozpoczął się od występu szkolnego chórku pod przewodnictwem pani Urszuli Mercik. Pięknie zaprezentowała się również nasza recytatorka Emilia Wójcik – laureatka tegorocznego gminnego konkursu recytatorskiego, deklamując fragment prozy. Uczniowie w czasie uroczystego apelu odebrali świadectwa, nagrody książkowe i rzeczowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe.
Po oficjalnej części, przyszedł najbardziej wzruszający moment, czas pożegnań. Ósmoklasiści odczytali zabawny, a zarazem wyruszający list, podsumowujący ich ośmioletni pobyt w naszej szkole. Przywołali miłe wspomnienia. Ich młodsi koledzy, z klasy siódmej, wręczyli naszym absolwentom upominki, życząc sukcesu w dostaniu się do wymarzonej szkoły średniej. Na koniec, zgodnie z tradycją, nasi ósmoklasiści zasadzili swoje drzewko w „Alejce Absolwentów”. Absolwentom naszej szkoły życzymy sukcesów na progu nowego etapu edukacyjnego. Pamiętajcie o nas, o przyjaźniach i zdobytym doświadczeniu.
tekst: M. Wojciechowska
zdjęcia: M. Wójtowicz, K. Nadolny
Data dodania: 2021-07-25 13:02:06
Data edycji: 2021-07-25 13:41:54
Ilość wyświetleń: 99

Kalendarz

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa!
Więcej informacji

Wolontariat

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi akcjami!
Więcej informacji

Archiwalna strona

W tym miejscu możesz zapoznać się z archiwalną stroną naszej szkoły
Więcej informacji
GodłoBIP

„Choćbyśmy nawet mogli stać się uczonymi uczonością drugich, mądrzy możemy być jedynie własną mądrością.”

Michel de Montaigne

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Zadzwoń Wyślij e-mail