Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

To już nasz czwarty rok ze SZLACHETNĄ PACZKĄ!!!

 To już nasz czwarty rok ze SZLACHETNĄ PACZKĄ!!!

Trochę czasu już minęło od Szlachetnej Paczki, ale nie było okazji podzielić się z Wami tym, jak ta niesamowita akcja przebiegała w tym roku.

 

To już nasz czwarty rok ze SZLACHETNĄ PACZKĄ!!!

Nasza szkoła i przedszkole po raz kolejny wzięły udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Sądzę, że nie zaskoczę nikogo pisząc, że wsparcie i zaangażowanie jakie otrzymaliśmy ze strony Rodziców szkoły i przedszkola, Uczniów i Przedszkolaków było ogromne. Nasza młodzież i nie tylko młodzież, ale również dorośli, jak co roku bardzo aktywnie zaangażowali się w projekt, wcielając się w role darczyńców oraz wolontariuszy.

Każdego roku nasza SZKOLNA PACZKA rozrasta się coraz bardziej, co roku jesteście coraz hojniejsi. W ramach akcji każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała paczkę, a nawet kilka :D . Magia SZLACHETNEJ PACZKI jest ogromna! Chęć przyłączenia się do akcji zaczęły zgłaszać osoby z zewnątrz. Oprócz tego zgłosiły się do nas chętne osoby, z naszej lokalnej społeczności, które dodatkowo przygotowały swój podarunek – tu szczególnie dziękujemy pani Agacie Zięciak :D.

Zaangażowanie Rodziców, Dzieci i Pracowników szkoły i przedszkola przyniosło nieoczekiwane efekty – przygotowaliśmy 40 różnorodnych paczek, zawierających żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież, pościel, ręczniki, zabawki i prezenty. Ilość paczek przerosła nasze oczekiwania. Na chwilę pojawił się kłopot z transportem, ale dzięki uprzejmości pana Zbyszka Szymańskiego, pani Agaty Szymańskiej i Pawła Pietrzaka szybko udało się rozwiązać ten problem. W niedzielę odbył się wielki finał! Od rana przygotowaliśmy paczki do transportu do bazy w SP nr 2 w Goleniowie. Oj było co robić, jednak dzięki życzliwym nam osobom szybko poszło. Dzięki zaproszeniu, które otrzymaliśmy od pani Beaty Baryluk-Starczewskiej, mogliśmy być na uroczystym finale. Nasi uczniowie wraz z rodzicami mogli zobaczyć jak ta akcja wygląda „od środka”, zjedliśmy kawałek tortu, wykonaliśmy pamiątkową fotografię i otrzymaliśmy upominek,  dyplom i podziękowania od naszej ukochanej opiekunki pani Beaty Baryluk – Starczewskiej. Wzruszenie udzieliło się wszystkim. Opuszczaliśmy magazyn w poczuciu dobrze spełnionej misji.

 

Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom i uczniom. Szczególne podziękowania składamy na ręce pani Agaty Szymańskiej i pana Pawła Pietrzaka za pomoc w transporcie. Dziękujemy: pani Joli i Krystianowi Miękusom, pani Agacie i Markowi Zięciakom, pani Katarzynie Nadolnej i pani Monice Sawickiej za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

Szczególne podziękowania składam na ręce naszej opiekunki pani Beaty Baryluk – Starczewskiej, która jest przy nas od początku, wspiera nas i  pomaga. Dziękujemy za wielkie serce i pokazanie nam, że więcej szczęścia jest w dawaniu!

Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym.

Małgorzata Wojciechowska

Data dodania: 2020-02-03 22:20:49
Data edycji: 2020-02-03 22:32:34
Ilość wyświetleń: 152

Kalendarz

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa!
Więcej informacji

Wolontariat

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi akcjami!
Więcej informacji

Archiwalna strona

W tym miejscu możesz zapoznać się z archiwalną stroną naszej szkoły
Więcej informacji
GodłoBIP

„Choćbyśmy nawet mogli stać się uczonymi uczonością drugich, mądrzy możemy być jedynie własną mądrością.”

Michel de Montaigne

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook
Zadzwoń Wyślij e-mail