Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

ROJEKT EDUKACYJNY Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI „KOCHAM CIE POLSKO”.

ROJEKT EDUKACYJNY Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI „KOCHAM CIE POLSKO”.

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 9 listopada społeczność szkolna wzięła udział w jakże ciekawej i barwnej lekcji historii.

Cały dzień został poświęcony Niepodległej. Od rana uczniowie w swoich klasach wraz z wychowawcami pletli, z biało-czerwonych wstążeczek, Sieci Niepodległości, malowali kamienie w barwach narodowych. Sieci zdobią teraz nasze korytarze, a z kamieni ułożyliśmy przed szkołą kontur Polski.

Z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zdecydowaliśmy się wyjść poza mury szkoły. Cała społeczność szkolna wzięła udział w Marszu Niepodległości. Uczniowie, niosąc długą na 20 metrów flagę Polski, szli ulicami naszej wsi w rytm muzyki, która wybrzmiewała z głośnika. Maszerując i wymachując flagami oraz biało-czerwonym balonami odśpiewaliśmy kilka patriotycznych pieśni. Celem marszu było przypomnienie mieszkańcom, jak wielką wartością jest niepodległość naszego kraju, a także skierowanie ich myśli ku Narodowemu Świętu Niepodległości.

Po powrocie do szkoły odbył się Szkolny Bieg Niepodległości, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły.

W dalszej części obchodów mieliśmy okazję podziwiać występy artystyczne naszych najmłodszych uczniów z klas I-III, w przepiękny sposób zaprezentowali nam tańce narodowe. O 11:11 zebraliśmy się na Sali gimnastycznej by wspólnie odśpiewać hymn państwowy. I tym wzruszającym akcentem zakończyliśmy pierwszą część naszych obchodów. Drugim etapem naszych obchodów był przygotowywany już od dawna przez nauczycieli ROJEKT EDUKACYJNY Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI „KOCHAM CIĘ POLSKO”.

Wszyscy uczniowie szkoły zostali podzieleni w mieszane grupy wiekowe i przystąpili do realizacji różnych działań. Każda z grup wędrując z klasy do klasy musiała wykonać czekające tam na nich zadanie, a wszystkie związane były z naszą ojczyzną. Młodzież brała udział w teleturnieju „Kocham Cię Polsko”, oglądała animowaną historię Polski i porządkowała daty, które pojawiły się na filmie, związane z dziejami naszego kraju. Uczniowie tworzyli mapy myśli związane z hasłem Polska, a na rozruszanie, w sali językowej, uzupełniali mapki Polski po angielsku  - „pół żartem pół serio”. Zwieńczeniem naszych działań był uroczysty koncert pieśni patriotycznych, podczas którego każda klasa wykonała wybraną pieśń. Koncert został poprzedzony piękną recytacją piosenki Marka Grechuty „Wolność” przez naszych najstarszych uczniów: Patrycji i Filipa.

Mamy nadzieję, że wspólne obchody uświadomiły nam wszystkim, że o wolność okupioną krwią dziesiątków tysięcy naszych przodków musimy dbać zawsze.

Tekst i zdjęcia :M. Wojciechowska

 

Data dodania: 2018-12-30 08:38:17
Data edycji: 2018-12-30 08:45:18
Ilość wyświetleń: 217

Kalendarz

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa!
Więcej informacji

Wolontariat

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi akcjami!
Więcej informacji

Archiwalna strona

W tym miejscu możesz zapoznać się z archiwalną stroną naszej szkoły
Więcej informacji
GodłoBIP

„Choćbyśmy nawet mogli stać się uczonymi uczonością drugich, mądrzy możemy być jedynie własną mądrością.”

Michel de Montaigne

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook
Zadzwoń Wyślij e-mail