"Uczę się obserwując ciebie i to, jak traktujesz innych. Pamiętaj, że to od ciebie uczę się, co jest dobre, a co złe".

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Profilaktyka

 

MIĘDZYSZKOLNY ZESPÓŁ DS. PROFILAKTYKI

Międzyszkolny Zespół ds. Profilaktyki w Goleniowie to zespół pedagogów i psychologów  w gminie Goleniów działających przy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Naszym celem jest wymiana doświadczeń, opracowanie materiałów do wykorzystania   w codziennej pracy, opracowanie modułowego programu profilaktyki dla dzieci i młodzieży     w Gminie Goleniów.

Logo zespołu wyłoniono w kwietniu 2022r. na drodze konkursu, którego zwyciężczynią została uczennica SP 2 Oliwia Bujko.

 

PROJEKT iDOC „Otwórz się na pomoc”

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Goleniowie zachęca do zapoznania się z interaktywnym filmem w ramach kampanii „Otwórz się na pomoc”. Projekt porusza ważną kwestię przeciwdziałania przemocy wśród dzieci i młodzieży. Połowa nastolatków doświadcza przemocy rówieśniczej. Zjawisko przemocy objawia się w różnych postaciach. Może być to przemoc fizyczna, psychiczna, ekonomiczna, seksualna. Może zachodzić w domu, na ulicy lub w szkole wśród rówieśników. Przemoc to wciąż temat TABU wśród ofiar. Chcemy głośno o tym mówić, aby zwrócić uwagę mieszkańców gmin, miast, rodziców, nauczycieli i dzieci, na to zjawisko i mu przeciwdziałać.

Projekt iDOC Otwórz się na pomoc, opiera się na nieliniowej narracji, immersji i interakcji. W przypadku stworzonej przez nas opowieści, od użytkownika wymagana jest akcja (tak samo jak w grze). Od decyzji użytkownika zależy to, jak potoczy się historia, a możliwe są aż cztery zakończenia. Film staje się więc grą, w której użytkownik dokonuje wyborów w temacie przemocy rówieśniczej.

Głównym założeniem projektu jest profilaktyka oraz edukacja młodzieży, a także przeciwdziałanie problemowi przemocy rówieśniczej. Scenariusz projektu został opracowany we współpracy z Mają Pisarek – psycholog dziecięcą oraz terapeutką.

Poniżej znajdziecie Państwo link interaktywnego wideo. Zapraszamy.

https://gs24.pl/goleniow-otworz-sie-na-pomoc-przemoc/re

 

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jest ciałem opiniującym, inicjującym i nadzorującym wykonanie gminnego Programu. Szczególnym zadaniem komisji jest podejmowanie działań zmierzających do poddania się leczeniu odwykowemu osób uzależnionych od alkoholu.

Terapia:

- terapia dla osób uzależnionych – podstawowa i pogłębiona

- terapia dla osób współuzależnionych – podstawowa i pogłębiona

- terapia DDA (dla dorosłych dzieci alkoholików)

- kierownik programu terapii w kontakcie indywidualnym kwalifikuje osoby do poszczególnych grup terapeutycznych

Osoby z problemem narkotykowym i ich rodziny mogą uzyskać pomoc w Punkcie Informacyjno – Konsultacyjnym. Czwartki od godz.13.00

Na terenie gminy Goleniów działają Punkty Informacyjno – Konsultacyjne, w których można uzyskać podstawowe informacje nt. uzależnień i miejsc gdzie można uzyskać pomoc w tym obszarze:

Zółwia Błoć – świetlica socjoterapeutyczna – 18.00 – 20.00

Kliniska Wielkie – świetlica socjoterapeutyczna – 18.00 – 20.00

Mosty - świetlica socjoterapeutyczna – 18.00 – 20.00

Bliższych informacji na powyższe tematy można uzyskać w siedzibie GKRPA w Goleniowie przy u;. Pocztowej 13 (wejście od podwórza, budynek CUS). Sekretariat czynny pn – pt 7.30 – 15.30, tel. 91 407 18 10

W Goleniowie funkcjonuje Klub Abstynenta „Exodus”. W siedzibie Klubu można uzyskać informacje ogólne nt. uzależnień oraz form pomocy oferowanej w gminie Goleniów.

Klub udostępnia swoją bazę lokalową dla grup samopomocowych:

- dla osób uzależnionych od alkoholu – niedziele – mityngi godz. 9.30 i 15; czwartek – mityngi 17.30.

Bliższe informacje – Klub Exodus, wt – pb 16-20; niedziele 14-18, lub w sekretariacie GKRPA.

 

Data dodania: 2022-12-20 12:18:19
Data edycji: 2022-12-20 12:43:45
Ilość wyświetleń: 318

Kalendarz

Konkursy

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU!
Więcej informacji
GodłoBIP

„Choćbyśmy nawet mogli stać się uczonymi uczonością drugich, mądrzy możemy być jedynie własną mądrością.”

Michel de Montaigne

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook