"By się rozwijać potrzebuję innych ludzi (...) gdy się nudzę, włączam sobie gry lub filmik. Nie potrafię inaczej, nie wiem, jak mogę inaczej".
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

Profilaktyka

 

MIĘDZYSZKOLNY ZESPÓŁ DS. PROFILAKTYKI

Międzyszkolny Zespół ds. Profilaktyki w Goleniowie to zespół pedagogów i psychologów  w gminie Goleniów działających przy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Naszym celem jest wymiana doświadczeń, opracowanie materiałów do wykorzystania   w codziennej pracy, opracowanie modułowego programu profilaktyki dla dzieci i młodzieży     w Gminie Goleniów.

Logo zespołu wyłoniono w kwietniu 2022r. na drodze konkursu, którego zwyciężczynią została uczennica SP 2 Oliwia Bujko.

 

PROJEKT iDOC „Otwórz się na pomoc”

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Goleniowie zachęca do zapoznania się z interaktywnym filmem w ramach kampanii „Otwórz się na pomoc”. Projekt porusza ważną kwestię przeciwdziałania przemocy wśród dzieci i młodzieży. Połowa nastolatków doświadcza przemocy rówieśniczej. Zjawisko przemocy objawia się w różnych postaciach. Może być to przemoc fizyczna, psychiczna, ekonomiczna, seksualna. Może zachodzić w domu, na ulicy lub w szkole wśród rówieśników. Przemoc to wciąż temat TABU wśród ofiar. Chcemy głośno o tym mówić, aby zwrócić uwagę mieszkańców gmin, miast, rodziców, nauczycieli i dzieci, na to zjawisko i mu przeciwdziałać.

Projekt iDOC Otwórz się na pomoc, opiera się na nieliniowej narracji, immersji i interakcji. W przypadku stworzonej przez nas opowieści, od użytkownika wymagana jest akcja (tak samo jak w grze). Od decyzji użytkownika zależy to, jak potoczy się historia, a możliwe są aż cztery zakończenia. Film staje się więc grą, w której użytkownik dokonuje wyborów w temacie przemocy rówieśniczej.

Głównym założeniem projektu jest profilaktyka oraz edukacja młodzieży, a także przeciwdziałanie problemowi przemocy rówieśniczej. Scenariusz projektu został opracowany we współpracy z Mają Pisarek – psycholog dziecięcą oraz terapeutką.

Poniżej znajdziecie Państwo link interaktywnego wideo. Zapraszamy.

https://gs24.pl/goleniow-otworz-sie-na-pomoc-przemoc/re

 

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jest ciałem opiniującym, inicjującym i nadzorującym wykonanie gminnego Programu. Szczególnym zadaniem komisji jest podejmowanie działań zmierzających do poddania się leczeniu odwykowemu osób uzależnionych od alkoholu.

Terapia:

- terapia dla osób uzależnionych – podstawowa i pogłębiona

- terapia dla osób współuzależnionych – podstawowa i pogłębiona

- terapia DDA (dla dorosłych dzieci alkoholików)

- kierownik programu terapii w kontakcie indywidualnym kwalifikuje osoby do poszczególnych grup terapeutycznych

Osoby z problemem narkotykowym i ich rodziny mogą uzyskać pomoc w Punkcie Informacyjno – Konsultacyjnym. Czwartki od godz.13.00

Na terenie gminy Goleniów działają Punkty Informacyjno – Konsultacyjne, w których można uzyskać podstawowe informacje nt. uzależnień i miejsc gdzie można uzyskać pomoc w tym obszarze:

Zółwia Błoć – świetlica socjoterapeutyczna – 18.00 – 20.00

Kliniska Wielkie – świetlica socjoterapeutyczna – 18.00 – 20.00

Mosty - świetlica socjoterapeutyczna – 18.00 – 20.00

Bliższych informacji na powyższe tematy można uzyskać w siedzibie GKRPA w Goleniowie przy u;. Pocztowej 13 (wejście od podwórza, budynek CUS). Sekretariat czynny pn – pt 7.30 – 15.30, tel. 91 407 18 10

W Goleniowie funkcjonuje Klub Abstynenta „Exodus”. W siedzibie Klubu można uzyskać informacje ogólne nt. uzależnień oraz form pomocy oferowanej w gminie Goleniów.

Klub udostępnia swoją bazę lokalową dla grup samopomocowych:

- dla osób uzależnionych od alkoholu – niedziele – mityngi godz. 9.30 i 15; czwartek – mityngi 17.30.

Bliższe informacje – Klub Exodus, wt – pb 16-20; niedziele 14-18, lub w sekretariacie GKRPA.

 

Data dodania: 2022-12-20 12:18:19
Data edycji: 2022-12-20 12:43:45
Ilość wyświetleń: 593

Kalendarz

Konkursy

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU!
Więcej informacji
GodłoBIP

„Choćbyśmy nawet mogli stać się uczonymi uczonością drugich, mądrzy możemy być jedynie własną mądrością.”

Michel de Montaigne

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej