Czcionka:

A+A-

Kontrast:

NIECODZIENNE SPOTKANIE Z KOMBATANTEM - PANEM ZBIGNIEWEM PIASECKIM, PSEUDONIM „ CZEKOLADA”.

NIECODZIENNE SPOTKANIE Z KOMBATANTEM - PANEM ZBIGNIEWEM PIASECKIM, PSEUDONIM  „ CZEKOLADA”.

11 grudnia, uczniowie pani Wojciechowskiej z klasy VIB, podczas zajęć języka polskiego, wzięli udział w wyjątkowej ,,żywej” lekcji historii. Spotkanie to odbyło się w ramach cyklu lekcji przeprowadzanych w domach Kombatantów. Te niezwykłe lekcje to efekt porozumienia między 14. Zachodniopomorską Brygadą Obrony Terytorialnej z Zespołem Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Prowadzi je pani Katarzyna Hałaczkiewicz - nauczycielka szkoły w Policach, a jednocześnie żołnierz 14 ZBOT.

Niezwykłym gościem, który przyjął nasze zaproszenie i zaszczycił nas swoją obecnością był kombatant, uczestnik II wojny światowej, żołnierz Armii Krajowej  - pan Zbigniew Piasecki, pseudonim

„ Czekolada”. Nasi uczniowie z zapartym tchem słuchali opowieści mającego ponad 90 lat kombatanta, które stanowią świadectwo prawdziwego patriotyzmu i poświęcenia Ojczyźnie. Spotkanie wywarło ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach. Przypomniało, że musimy być wdzięczni tym, którzy oddali swe życie za naszą wolność i pielęgnować pamięć o nich.

Uczniowie zadawali panu Zbigniewowi różne pytania, na które cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał.

Zwracając się bezpośrednio do uczniów apelował, aby dzieci uczyły się, dbały o swoje wykształcenie i korzystały z możliwości jakie dają współczesne czasy. Jednocześnie, jako pokolenie przyszłości, muszą stać na straży pokoju i wolności kraju, aby nigdy więcej nie doszło do rozlewu krwi.

Zwieńczeniem naszego spotkania były świąteczne życzenia złożone przez szóstoklasistów naszemu bohaterowi. Uczniowie przygotowali dla pana Zbigniewa świąteczne kartki, które po zajęciach zostały mu przekazane w formie online. Nasz gość wyraził ogromna chęć spotkania się z naszymi uczniami „na żywo”, gdy tylko sytuacja na to pozwoli.

Małgorzata Wojciechowska

Data dodania: 2021-01-15 18:35:15
Data edycji: 2021-01-16 09:11:12
Ilość wyświetleń: 61

Kalendarz

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa!
Więcej informacji

Wolontariat

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi akcjami!
Więcej informacji

Archiwalna strona

W tym miejscu możesz zapoznać się z archiwalną stroną naszej szkoły
Więcej informacji
GodłoBIP

„Choćbyśmy nawet mogli stać się uczonymi uczonością drugich, mądrzy możemy być jedynie własną mądrością.”

Michel de Montaigne

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook
Zadzwoń Wyślij e-mail