"By się rozwijać potrzebuję innych ludzi (...) gdy się nudzę, włączam sobie gry lub filmik. Nie potrafię inaczej, nie wiem, jak mogę inaczej".
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

Klocki PLUS PLUS i nie tylko na małej świetlicy

Klocki PLUS PLUS i nie tylko na małej świetlicy

Otrzymaliśmy od Pani Dyrektor, dzięki pomysłowi pani Jolanty Miękus, Klocki Plus – Plus, Meli oraz Incastro. Produkowane są one we Włoszech. Innowacyjne klocki składające się z kolorowych elementów o jednolitym, intrygującym kształcie. Można je łączyć w wielu płaszczyznach, dzięki czemu zbudujemy z nich obiekty zarówno 2D jak i 3D. Mogą to być: mosty, wieże, budynki, zwierzęta, instrumenty muzyczne, biżuteria, flagi, statki kosmiczne i wiele innych. Konstrukcja stworzona z klocków Incastro jest na tyle mocna, że można się spokojnie pokusić o wykonanie przedmiotów użytkowych takich jak: podstawki pod zdjęcia czy książki, przyborniki, stojaki na butelki itp.

Jedne z nich, o nazwie Klocki Incastro, fascynują dzieci w różnym wieku. I tak zainteresowali się nimi  uczniowie klasy 1b i 3a, którzy sąsiadują z małą świetlicą. Są też łatwiejsze wersje tych klocków o innych nazwach. Dzięki wysokiej jakości tworzywa, z którego są wytwarzane, mogą bawić się nimi nawet małe dzieci. Budowanie z tych „dziwnie powycinanych” elementów uczy dzieci między innymi: logicznego myślenia, cierpliwość, skupienia uwagi. Kilka godzin zabawy z klockami Incastro to geometria przestrzenna, z którą tak często dzieci nie radzą sobie na lekcjach matematyki. Rozwijają małą motorykę – łączenie ze sobą niewielkich elementów wymaga sprawności palców. Żeby zbudować kostkę trzeba połączyć kilka klocków pod różnymi kątami. Klocki Incastro – trwały, ciekawy, mądry i bezpieczny prezent dla dziecka w każdym wieku. Rodzice kupujcie takie zabawki swoim dzieciom. Były zafascynowane! Nie można było przerwać zajęc i zaprosić na przerwę! Nauka i zabawa razem!

Opracowanie: J. Szpakowska, I. Podczaska

Data dodania: 2018-12-18 10:20:44
Data edycji: 2018-12-18 10:22:50
Ilość wyświetleń: 1168

Kalendarz

Konkursy

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU!
Więcej informacji
GodłoBIP

„Choćbyśmy nawet mogli stać się uczonymi uczonością drugich, mądrzy możemy być jedynie własną mądrością.”

Michel de Montaigne

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej