"By się rozwijać potrzebuję innych ludzi (...) gdy się nudzę, włączam sobie gry lub filmik. Nie potrafię inaczej, nie wiem, jak mogę inaczej".
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

Działania Profilaktyczne w Szkole

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE W NASZEJ SZKOLE:

  • Program profilaktyczny „Razem bez złości” – program odbył się w klasach I-III. Głównym celem działań profilaktycznych zawartych w programie jest eliminowanie zachowań agresywnych wśród dzieci, uczenie kontaktu z własnymi uczuciami, samokontroli oraz umiejętności interpersonalnych - związanych z komunikowaniem się z innymi oraz rozwiązywaniem konfliktów. Umiejętność radzenia sobie ze stresem i własnymi emocjami jest umiejętnością prawidłowego funkcjonowania w grupie. Rozwijanie poczucia bezpieczeństwa i przynależności do grupy stanowi jeden z elementów profilaktycznych programu.
  • Program profilaktyczny „Debata” – program odbył się w klasie V i VI. W programie wykorzystuje się metody interaktywne odwołujące się do dialogu motywującego. Celem ogólnym jest wzmocnienie postaw pro-abstyneckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej. Celem szczegółowym jest wzrost wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych i zmiana błędnych przekonań normatywnych (pro-alkoholowyh norm środowiskowych), klasyfikacja wartości w kierunku promocji zdrowego stylu życia, wzmocnienie tendencji do podejmowania abstynencji w sytuacji nacisków środowiskowych – osłabienie siły presji rówieśniczej i ze strony środowiska dorosłych – rodziców i nauczycieli.
  • „Dzień profilaktyki” w ramach tego dnia odbyły się warsztaty dla uczniów na temat „Jak radzić sobie z emocjami?”, a dla rodziców „Używki – czy problem ten dotyczy mojego dziecka?”.
Data dodania: 2022-12-20 12:46:11
Ilość wyświetleń: 190

Kalendarz

Konkursy

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU!
Więcej informacji
GodłoBIP

„Choćbyśmy nawet mogli stać się uczonymi uczonością drugich, mądrzy możemy być jedynie własną mądrością.”

Michel de Montaigne

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej